گلخانه اسپانیایی

شرکت نگرش سازان به عنوان نماینده انحصاری کمپانی Bg Global و Keyway، توانایی تولید مدرن ترین گلخانه های اسپانیایی با کمک تکنولوژی لوله بیضی در سازه را دارا می باشد. استفاده از لوله بیضی منجر به افزایش مقاومت سازه تا 5 برابر و کاهش هزینه تولید تا 30 درصد می شود.

گلخانه های اسپانیایی نوعی دیگر از گلخانه های مرسوم بوده که خاستگاه آن کشور اسپانیا می باشد. این مدل گلخانه دارای سازه ای تمام استیل با پوشش پلی اتیلن( پلاستیک) و پلی کربنات می باشد. یکی از اصلی ترین دلایل اقبال بالای سرمایه گذاران در کشور از این نوع سازه ها می توان به مبلغ سرمایه گذاری اولیه پایین تر نسبت به سازه هلندی اشاره نمود.

این نوع گلخانه ها به مرور زمان به لحاظ استحکام، درزبندی و شکل سازه به روز رسانی شده و در نسل های جدید سعی بر برطرف شدن عیب های اصلی نسل های قبل بوده است. سازه نسل 5 اسپانیا به عنوان به روز ترین نوع این مدل سازه ها در کشور بوده که توسط تعداد محدودی شرکت در کشور قابل ارایه می باشد و برتری ها و تفاوت های شاخصی نسبت به نسل های قبل تر دارا می باشد که در ذیل به آن اشاره خواهد شد:

1- تفاوت فاحش در استحکام سازه نسل 5 نسبت به نسل های گذشته که به دلایل ذیل می باشد:

1-1: میزان استیل به کار برده شده در سازه نسل 5 حدود 6 کیلوگرم در متر مربع می باشد که نسبت به سازه نسل 4 و 3  به مراتب بیشتر می باشد.

2-1: افزایش تعداد بست و اتصالات و همچنین طراحی کاملا متفاوت آن( از نظر شکل ظاهری و مقاومت) نسبت به نسل های قبل.

3-1: یکسان بودن تمام کمان ها از نظر زاویه خم و فرم ( به دلیل استفاده از نوردهای تمام اتوماتیک) و همچنین تفاوت زاویه خم کمان نسبت به نسل های قبل که منتج به مقاومت بیشتر و انباشت کمتر برف روی سازه می شود.

2- تهویه و سیرکوله بسیار مناسب هوا در داخل گلخانه نسبت به نسل های قبل که ناشی از ارتفاع بیشتر سازه، درزگیری اصولی و استاندارد  سازه و تعبیه قطعات جدید فیکس پلاستیک و پلی کربنات و عدم هر گونه سوراخ کاری جهت نگهداری پوشش می باشد.

3- رشد مناسب تر گیاه و در نتیجه افزایش تولید محصول در این سازه نسبت به نسل های قبل که به دلیل استفاده بیشتر از نور خورشید ناشی از خم متفاوت کمان ها، عدم ایجاد تنش حرارتی به گیاه به دلیل درزگیری اصولی و تهویه و کنترل اقلیم بهتر انجام می گیرد.